England

England Premier League

19:30
Watford
Chelsea
19:30
West Ham United
Brighton & Hove Albion
19:30
Wolverhampton Wanderers
Burnley
19:30
Southampton
Leicester City
20:15
Aston Villa
Manchester City
20:15
Everton
Liverpool
Turkey

Turkey Cup

10:00
Rizespor
Ankaraspor
10:00
Altınordu
68 Aksaray Belediyespor
11:00
Boluspor
52 Orduspor
11:00
Samsunspor
Uşak Spor
11:00
Denizlispor
Ağrı 1970
12:00
Fatih Karagümrük
Sarıyer
12:00
Adanaspor
Kocaelispor
14:00
Alanyaspor
Osmaniyespor
16:00
Kayserispor
Iğdır FK
18:00
Hatayspor
Eyüpspor
Spain

Spain La Liga

20:00
Real Madrid
Athletic Bilbao
Spain

Spain Copa del Rey

15:30
Mensajero
Real Zaragoza
17:30
Bergantiños
Tudelano
18:00
Solares
Espanyol
18:00
Córdoba
Sevilla
18:00
Gimnástica Segoviana
Mallorca
18:00
Brea
Ibiza
18:00
Algeciras
Unionistas de Salamanca
19:00
Alzira
Fuenlabrada
19:00
Andratx
Real Oviedo
19:00
San Juan
SS Reyes
19:00
Mancha Real
Inter de Madrid
19:00
UCAM Murcia
Deportivo La Coruña
19:15
Talavera
Cornellà
19:30
Europa
Amorebieta
19:30
Cacereño
Ponferradina
19:30
Arenteiro
SD Logroñés
19:30
Calahorra
Atlético Baleares
19:30
Extremadura UD
Zamora
19:30
Linares Deportivo
Gimnàstic Tarragona
19:30
San Fernando CD
Cultural Leonesa
20:00
CFI Alicante
Real Betis
20:00
Panadería Pulido
Real Sociedad
20:00
San Roque Lepe
Mirandes
Italy

Italy Serie A

17:30
Bologna
Roma
17:30
Inter Milan
Spezia
19:45
Genoa
AC Milan
19:45
Sassuolo
Napoli
France

France Ligue 1

18:00
Angers
Monaco
18:00
Brest
Saint-Etienne
18:00
Metz
Montpellier
18:00
Strasbourg
Bordeaux
18:00
Troyes
Lorient
20:00
Clermont
Lens
20:00
Lyon
Reims
20:00
Nantes
Marseille
20:00
PSG
Nice
20:00
Rennes
Lille
Netherlands

Netherlands Eredivisie

19:00
Feyenoord
Heracles
Belgium

Belgium Cup

17:00
AS Eupen
Zulte Waregem
17:45
Westerlo
OH Leuven
19:00
Lommel
Gent
19:30
Mechelen
Cercle Brugge
19:30
Kortrijk
KV Oostende
19:45
Genk
Club Brugge
Austria

Austria Bundesliga

18:00
Rheindorf Altach
Sturm Graz
Switzerland

Switzerland Super League

19:30
Young Boys
Lugano
Scotland

Scotland Premiership

19:45
Aberdeen
Livingston
19:45
Dundee
St. Johnstone
19:45
Hibernian
Rangers
19:45
St. Mirren
Ross County
Greece

Greece Cup

13:00
Niki Volos (-)
(-) Panaitolikos
15:00
Aris (-)
(-) OFI
15:00
Levadiakos (-)
(-) Olympiakos
17:00
Panathinaikos (-)
(-) Volos NFC
18:15
AEK Athens (-)
(-) Kifisia
19:30
Larissa (-)
(-) PAOK
Brazil

Brazil Serie A

22:00
FT
Juventude
RB Bragantino
23:00
FT
Flamengo
Ceará
00:00
FT
América Mineiro
Chapecoense
01:00
FT
Cuiabá
Palmeiras
Italy

Italy Serie B

17:00
Parma
Brescia
19:30
Cittadella
Como
Argentina

Argentina Liga Profesional Argentina

22:15
FT
Boca Juniors
Newell's Old Boys
00:30
FT
Banfield
Independiente
Czech Republic

Czech Republic Czech Liga

17:00
Bohemians 1905
Karviná
USA

USA MLS

00:30
FT
New England
New York City
Ukraine

Ukraine Cup

17:00
LNZ Cherkasy
Dnipro-1
Poland

Poland Cup

10:45
Garbarnia Kraków
Lech Poznań
13:30
Nieciecza
Rakow Czestochowa
16:15
Arka Gdynia
Zagłębie Lubin
19:00
Motor Lublin
Legia Warsaw
Croatia

Croatia Cup

15:00
Osijek
Slaven Koprivnica
17:30
Dinamo Zagreb
Rijeka
World

World Friendlies Women

22:30
FT
Mexico
Canada
01:00
FT
Costa Rica
Nicaragua
Europe

Europe Women's WC Qualification Europe

07:00
Armenia
Norway
England

England FA Trophy

19:45
Bradford (Park Avenue)
Marine
19:45
Ashton United
Guiseley
Argentina

Argentina Copa Argentina

00:10
Talleres de Córdoba
Godoy Cruz
England

England EFL Trophy

19:00
Sheffield Wednesday
Hartlepool United
19:00
Sunderland
Oldham Athletic
19:45
Crewe Alexandra
Doncaster Rovers
19:45
Ipswich Town
Arsenal U21
China PR

China PR China League One

11:30
Liaoning Shenyang
Sichuan Jiuniu
South Africa

South Africa PSL

15:15
Marumo Gallants
TS Galaxy
Venezuela

Venezuela Primera División

21:15
FT
Hermanos Colmenárez
Metropolitanos
23:30
FT
Academia Puerto Cabello
Portuguesa
Venezuela

Venezuela Primera División

19:00
Estudiantes de Mérida
Deportivo La Guaira
21:15
Caracas
Monagas
23:50
Deportivo Lara
Deportivo Táchira
Australia

Australia FFA Cup

09:00
Adelaide City
Melbourne Victory
Australia

Australia FFA Cup

08:30
Wollongong Wolves
Central Coast Mariners
08:30
Hume City
Melbourne City
Bulgaria

Bulgaria First League

13:00
Lokomotiv Plovdiv
Cherno more
15:30
Tsarsko selo
Levski Sofia
Romania

Romania Cupa României

13:30
AS FC Buzău
Voluntari
16:30
SSU Poli Timişoara
Argeș
football live score