Maç Sonuçları

Canlı SkorlarSpor Haberleri

Galatasaray’ın Tam Kapasite Seyirci Başvurusu Reddedildi

Galatasaray’ın Tam Kapasite Seyirci Başvurusu Reddedildi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle pek çok önemli ve olağanüstü kararlar alınmaya başlandı. Bunlardan ilki ise spor müsabakaların seyircisiz oynanması oldu. Bir süre seyircisiz oynanan spor müsabakalarından sonra salgının seyrinin yavaşlaması sebebiyle ve bazı şartların taşınması koşuluyla spor müsabakalarına kapasitenin %50’si kadar seyirci alınmasına karar verildi.

 

Ülkemizde spor müsabakalarına katılmak isteyen spor severlerin bazı şartları taşıyor olması gerekmektedir. İlk olarak spor müsabakalarına katılmak isteyen kişilerin iki doz aşı olması gerekmektedir. Aşısı olmayan kişilerin ise son 48 saat içerisinde yaptırmış oldukları PCR testleri ile müsabakalara giriş yapabiliyorlar. Tüm bu şartlara karşın spor müsabakalarına özellikle futbol müsabakalarına yönelik seyirci talebi çok ciddi noktalara ulaştı.

 

 

 

Yüzde 100 Kapasiteye Geçildi

 

Türkiye Futbol Federasyonu almış olduğu kararla birlikte 9 Kasım 2021 tarihinden itibaren tüm spor müsabakalarına tam kapasiteyle katılım sağlanabilecek. Artık tüm maçlarda tribünler dolu olacak ve sınırlandırmalarda bu vesileyle kaldırılmış olacak. Elbette aşı ya da PCR testi şartı devam edecek.

 

Galatasaray’da yarın akşam oynanacak olan Lokomotif Moskova müsabakası için TFF’ye başvurarak yüzde 100 kapasiteyle oynama talebinde bulundu. TFF ise yaptığı incelemeden sonra Galatasaray’ın yapmış olduğu bu başvuruyu reddetti. Sarı kırmızılı ekip yarın akşam oynanacak olan Lokomotif Moskova karşılaşmasına yüzde 50 sınırlandırmayla çıkacak ve tribünlerin yarısı boş olacak.

galatasaray lokomotif moskova tff
0 0 votes
Yazıya oy ver
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Live Score & Live Score App
0
Bu yazı için yorum yapmak istermisin?x
()
x