Maç Sonuçları

Canlı SkorlarSpor Haberleri

Halis Özkahya Hakemliği Bırakıyor

Halis Özkahya Hakemliği Bırakıyor

Gaziantep ile Kasımpaşa arasında oynanan müsabakada yaptığı kritik hata nedeniyle adından sıkça söz ettiren tecrübeli hakem Halis Özkahya, maçı tam 5 dakika erken bitirmişti. Yönettiği müsabakada 4. hakem 9 dakika uzatma oynanmasına karar verdi. Halis Özkahya ise müsabakayı 94.14’te bitirerek bir skandala imza attı. Müsabakayı 5 dakika erken bitiren Özkahya tepkilerin hedefindeki isimdi.

 

Maçı 5 dakika erken bitiren Özkahya yaptığı hatayı fark ettikten sonra soyunma odasına giden oyuncuları tekrar sahaya çağırdı. Birçok oyuncu duştan çıkıp formalarını tekrar giydikten sonra kalan 5 dakikayı oynadı. Maç tamamlandıktan sonra Halis Özkahya’nın yüzü oldukça asık ve gergindi. Daha önce de aynı hatayı yapan tecrübeli hakemin hatasını tekrarlaması sebebiyle TFF’den nasıl bir karar alınacağı merakla bekleniyordu.

 

 

TFF’ye İstifasını Verdi

 

Tecrübeli hakem Halis Özkahya yaptığı bu hatadan dolayı hakemliği bıraktı. 41 yaşındaki hakemin TFF’ye yazı gönderdiği ortaya çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun ise konu ile ilgili nasıl bir karar alacağı ise merakla bekleniyor. TFF’nin başvuruyu kabul etmesi durumunda 24 yıllık hakem Halis Özkahya hakemlikten emekli olacak. FIFA kokartı da bulunan tecrübeli ismin akıbetinin önümüzdeki günlerde belli olacağı öngörülüyor.

 

2017’de Başakşehir Osmanlıspor arasında oynanan müsabakada 4 dakikalık uzatma kararı alınmıştı. Ancak tecrübeli FIFA kokartlı hakem Halis Özkahya o maçta da müsabakayı 1 dakika erken bitirerek haftalarca konuşulmuştu.

gaziantep halis özkahya tff
0 0 votes
Yazıya oy ver
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Live Score & Live Score App
0
Bu yazı için yorum yapmak istermisin?x
()
x