Maç Sonuçları

Canlı SkorlarSpor Haberleri

UEFA Galatasaray’a 2 Maç Ceza Verdi

UEFA Galatasaray’a 2 Maç Ceza Verdi

UEFA Avrupa Ligi’ndeki temsilcimiz Galatasaray’a UEFA tarafından 2 maç deplasmana seyirci götürmeme cezası verildi. Bilindiği üzere Galatasaray, Marsilya deplasmanında taraftarların neden olduğu tribün ve saha olayları nedeniyle UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Marsilya müsabakasında yaşanan tribün olayları nedeniyle müsabaka birkaç defa durmuştu. Yaşanan bu olaylardan sonra UEFA, Galatasaray’a çok ağır bir ceza verdi.

 

30 Eylül günü oynanan Marsilya Galatasaray müsabakasında her iki takımın taraftarları arasında yaşanan olaylardan dolayı müsabaka birkaç defa durmak zorunda kalmıştı. Yaşanan bu olaylardan dolayı UEFA, Galatasaray’a 2 maç deplasmana seyirci götürmeme cezası verdi. Cezanın nedeni ise tribünlerde meşale yakılması ve sahaya yabancı madde atmak olarak belirtildi.

 

 

Karar Önceden Verildi

 

UEFA 2 maç deplasmana seyirci götürmeme cezasını 18 Ekim günü vermişti. Ancak Galatasaray’ın yapmış olduğu itiraz değerlendirmeye alınırken bu ceza da ertelemişti. Bu sebepten dolayı temsilcimiz Galatasaray, Lokomotiv Moskova deplasmanına seyirci götürebilmişti. Ancak UEFA yaptığı değerlendirme de Galatasaray’ın yapmış olduğu itirazı reddetti ve ceza resmen onandı.

 

UEFA Temyiz Komitesi yapılan itirazı değerlendirmek için toplandı. Ayrıca komite Galatasaray’a ek olarak 50 bin Euro ceza da verdi. Aynı zamanda Marsilya’nın uğradığı maddi zararında telafi edilebilmesi için ek olarak 8 bin Euro daha ceza verilmesine karar verildi. Bu cezalarla birlikte Galatasaray toplam 58 bin Euro ceza ve deplasmana 2 maç seyirci götürmeme cezası aldı.

ceza galatasaray marsilya uefa
0 0 votes
Yazıya oy ver
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Live Score & Live Score App
0
Bu yazı için yorum yapmak istermisin?x
()
x