Maç Sonuçları

Canlı SkorlarSpor Haberleri

Ülke Sıralamasında 4 Basamak Yükselebiliriz

Ülke Sıralamasında 4 Basamak Yükselebiliriz

Ülke puanı için kritik bir viraja girdik. Temsilcilerimiz Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın bu hafta oynayacağı Avrupa maçları oldukça önemli. Bu hafta elde edeceğimiz puanlarla birlikte Türkiye 4 sıra birden yükselebilir. Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan, Çekya ve Hırvatistan ile olan mücadelemiz bu hafta bambaşka boyutlara ulaşabilir.

 

Türkiye şu anda ülke sıralamasında 19. sırada yer alıyor. Oynanacak olan müsabakalarda 2 galibiyet almamız durumunda ülke sıralamasında 4 basamak birden yükselerek 15. sıraya gelebiliriz. Burada temsilcilerimize büyük işler düşüyor. Bugün Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş’a ve yarın UEFA Avrupa Ligi’nde Galatasaray ve Fenerbahçe’ye büyük işler düşüyor. Oynanacak olan 3 müsabakadan en az 2 galibiyet almamız durumunda ülke sıralamasında büyük bir sıçrayış yaşayabiliriz.

 

İlk 15 Takım Arasında Yer Almamız Çok Önemli

 

Temsilcilerimizin elde edecekleri başarılar çok önemli. Özellikle ülke sıralamasında ilk 15 içerisinde yer almamız gerekiyor. Aksi takdirde ilk 15 dışında kalmamız durumunda önümüzde yıl Avrupa ligine 5 takım yerine 4 takım katılacak. Bunun yanı sıra Şampiyonlar Ligi’ne de tek takım göndermek durumunda kalacağız. Şampiyonlar Ligi’ne gidecek olan temsilcimizde ön eleme oynamak zorunda kalacak.

 

Her galibiyetin ülke puanına olan etkisi 0,4 puan. Bu sebepten dolayı alınacak tek galibiyet dahi ülke sıralamasını en az 2 sıra yükseltecek. En az iki galibiyet almamız durumunda ise ülke sıralamasında 15. sıraya gelme şansımızda bulunuyor.

şampiyonlar ligi uefa ülke puanı
0 0 votes
Yazıya oy ver
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Live Score & Live Score App
0
Bu yazı için yorum yapmak istermisin?x
()
x